Zastosowanie kombajnu do zbioru borówki amerykańskiej to oszczędność nawet do 80% oraz poprawa efektywności pracy

Sukces przy zbiorze mechanicznym borówki zależy od dwóch czynników: odpowiednie pielęgnacja sadzonek – nawadnianie, odchwaszczanie, ochrona przed szkodnikami i chorobami, a także od przystosowania plantacji do zbioru mechanicznego. To właśnie drugi czynnik odgrywa znaczącą rolę w przejściu z ręcznego zbioru owoców do mechanicznego. Aby zredukować straty podczas zbioru o 5%, należy podjąć kilka działań podczas sadzenia roślin. Małe straty i wysoka dokładność zbioru to cechy charakterystyczne dla kombajnu do zbioru borówki amerykańskiej  JAGODA 300. 

[/vc_row]

Grządki wyniesione – zagony:

 • Kombajn do borówki JAGODA 300 wyposażony jest w system łusek wychwytujących umieszczonych nisko nad ziemią – już od 30 cm. Pozwala to na znacznie dokładniejsze zbieranie owoców już u podstawy krzewu borówki minimalizując straty i zapewniając kompletny zbiór.
 • Podwyższone grządki o wymiarach 20-30 cm wysokości i 75 cm szerokości są optymalizują wydajność i zwiększają produktywność. Jednakże zbiór kombajnem JAGODA 300 nie ogranicza się tylko do zagonów. Kombajn jest w stanie efektywnie działać na plantacjach prowadzonych na płasko dzięki swojej elastyczności i zdolności do dostosowania się do różnych warunków uprawy.
blueberry mechanical harvest with JAGODA 300, blueberry plantation, raised beds, mechanical harvesting, JAGODA 300, efficient, gentle, healthy, productive.
[/vc_row]

Wąska podstawa krzewu – mniejsze straty podczas mechanicznego zbioru borówki

Wąskie podstawy krzewów borówki są kluczowe dla minimalizowania strat owoców podczas mechanicznego zbioru. Szerokie rozgałęzienia zwiększają straty, ponieważ płytki łapacza otwierają się wokół krzewu u jego podstawy. Czasami stosuje się plastikowe rury w pierwszych latach sadzenia.

Nasze rozwiązanie:

 • Nisko położone płyty chwytające – wysokość kombajnu jest regulowana, a najniższe położenie to 30 cm nad ziemią
 • Niskie straty – od 2% do 8% w zależności od odmiany
 • Ten bardzo atrakcyjny wynik uzyskany jest z innowacyjnego projektu, w którym kluczową rolę spełniają łuski chwytające, ich niskie położenie względem podłoża. Decydujący wpływ ma również regulacja wysokości kombajnu – od 30 cm do 70 cm oraz nachylenie płaszczyzn zbierających.

Doświadcz różnicy – zbieraj więcej, tracąc mniej!

Blueberry harvester, JAGODA 300, narrow crowns, Blueberry mechanical harvest, efficient, gentle, sustainable, productive, fruit collection, innovation.
[/vc_row]

Przycinanie i kształtowanie krzewów – mechaniczny zbiór borówki amerykańskiej bardziej efektywny :

 • Przycinaj pędy 35 cm nad ziemią, podstawa rośliny była dosyć wąska. Dzięki regularnemu cięciu krzew lepiej owocuje. Nisko rosnące pędy należy usunąć.
 • Cięcie formujące przeprowadza się w dwóch pierwszych latach uprawy. Należy wyrównać pędy i usunąć pędy krzyżujące się i skierowane do środka. Dzięki temu środek krzewu jest bardziej doświetlony a zbiór łatwiejszy.
 • przez pierwsze dwa lata wzrostu rośliny ważne jest użycie specjalnych kształtujących plastikowych osłon. Spełniają one również funkcje ochronne przed herbicydami. Plastikowa osłona prowadzi podstawę rośliny wąsko, co jest ważne podczas zbioru kombajnem.
Blueberry harvester, JAGODA 300, blueberry mechanical harvest with JAGOD A300, mechanical harvest, efficient, gentle, sustainable, productive, pruning, narrow crowns, innovation.
[/vc_row]

Odstępy między rzędami:

 • 2,5m – 3m – to najbardziej optymalny odstęp między rzędami. Praca przebiega płynnie a zbiór jest efektywny. Ostęp na końcu rzędu powinien wynosić od 7m do 9m. Jest to bardzo ważne podczas zawracania. Kombajn JAGODA 300 wyposażony jest w skrętne koła, które zapewniają mały promień skrętu.
Optimizing Blueberry Mechanical Harvest Efficiency with the JAGODA 300: Precision Row Spacing
[/vc_row]

Zalety Kombajnu do zbioru borówek JAGODA 300:

 • Redukcja pracy ludzkich rąk : zmniejsza potrzebę pracy manualnej przy jednoczesnym dokładnym i efektywnym zbiorze
 • Opłacalność: kombajn zaczepiany jest do ciągnika, przez co jest bardziej ekonomiczny w porównaniu do samojezdnych kombajnów. Zwrot inwestycji jest znacznie szybszy.
 • Skuteczny system czyszczący: regulowany hydraulicznie przeznaczony do usuwania liści i zanieczyszczeń z zebranych owoców za pomocą przenośnika. Kombajn wyposażony jest w podwójne wentylatory o wysokiej prędkości obrotowej (1000 obrotów na minutę)
 • Wysoka wydajność zbiorów: wydajność zbioru oblicza się na od 0,25 ha/h do 0,5 ha/h.
 • Delikatność zbiorów: kombajn do zbioru owoców jagodowych JAGODA 300 wyposażony jest w dwa innowacyjne pionowe otrząsacze z głowicami 920, które gwarantują skuteczne otrząsanie z delikatnymi wibracjami. To rozwiązanie nie psuje ani owoców ani krzewów.
 • Wyeliminowanie zbioru zielonych owoców: siłę z jaką pracują głowice otrząsające można wyregulować wg indywidualnych potrzeb.
 • Oszczędności w uprawie borówki: rozwiązuje problemy takie jak: brak siły roboczej, wzrost kosztów pracowników oraz niska wydajność zbiorów, które są powszechne w produkcji jagód na całym świecie.
JAGODA 300 in Action: Transforming Blueberry Harvesting
[/vc_row]

JAGODA 300 minimalizuje uszkodzenia owoców

Obecność uszkodzonych owoców obniża twój zysk? Nasz kombajn do borówki JAGODA 300 jest idealnym rozwiązaniem na ten problem. Wyposażona jest w delikatny system system przenośnikowy zapewniający optymalne obchodzenie się z owocami. Kombajn do zbioru owoców jagodowych JAGODA 300 wyposażony jest w dwie innowacyjne głowice otrząsające typ 920. Elementy otrząsające mają kształt słoneczek, które minimalizują uszkodzenia owoców:

 • Elementy wstrząsowe
 • Słoneczka: występują w różnych długościach 25 cm lub 50cm. Można je łączyć na jednej głowicy w rożnej konfiguracji. Wszystko zależy od potrzeb plantacji.
 • Podwójna głowica: wychwytuje nawet najwyżej rosnące jagody. Dwa rozmiary słoneczek pozwalają na dokładny i kompletny zbiór.
JAGODA 300: Blueberry Mechanical Harvest with JAGODA 300, Minimized Bruising, Maximized Profits
[/vc_row]

Kombajn JAGODA 300 – wysoka jakość wykonania i ekskluzywny wygląd:

 • Easy Maneuvering: Steering wheels ensure efficient movement and tight turns.
 • Adjustable picking tunnel accommodates diverse plantation setups ( 2.93 m to 3.53 m)
 • Wireless Control: The operator enjoys control of the wireless panel from different locations.
 • Versatile: Harvests in open fields, in pots, with poles, T-shaped support posts, or trellis systems.
 • Gentle on Shrubs: Collects fruit from low bushes with minimal damage.
 • Adjustable Shaking: Innovative 920 head adapts shaking force for various needs.
 • Powerful & Durable: Requires 70 hp tractor and operates in high temperatures.
 • Flexible Storage: Offers multiple configurations for storing harvested fruit.
 • Convenient Fruit Collection: The hydraulic platform simplifies fruit collection in transport or working position.
 • Optional Sensor Centralization: Ensures precise alignment with bush rows for optimized harvest.
 • Optional Electromechanical Leveling Sensor: Maintains horizontal stability regardless of ground unevenness.
[/vc_row]

Celebrating Excellence: JAGODA 300 Blueberry Harvester Receives Prestigious Awards in 2024 and 2022

[/vc_row]

Silver Medal Awarded to JAGODA 300 Blueberry Harvester at INTARG 2022

JAGODA 300 Blueberry Harvester: Award-Winning Innovation in Blueberry Harvesting Technology

JAGODA 300 at TSW 2024: Wins Most Innovative & Suitable Product for Polish Horticulture

Award-Winning Efficiency: JAGODA 300 Harvester in Action
[/vc_row]

Unsure if mechanical harvesting is right for your blueberry farm? Let us help! Contact us today for a personalized assessment of your plantation’s suitability for JAGODA 300. We’ll help you choose the right solution to maximize efficiency and profitability on your farm.

Self-Propelled Berry Harvester OSKAR 4WD

Self-propelled berry harvester OSKAR 4WD

Berry harvester OSKAR A01

Full-row Trailed berry harvester OSKAR A01

Blackcurrant harvester JAREK 5

Half-row Trailed Berry Harvester JAREK 5

[/vc_row]