Maszyny Sadownicze, Ogrodnicze i Rolnicze Producent JAGODA JPS

Podcinacz do krzewów FORMER

  • Bush Trimmer

Podcinacz do porzeczek FORMER przeznaczony jest do podcinania (formowania) rzędów krzewów nadając im kształt litery V. Ułatwia to kombajnowy zbiór owoców. Podcięcie krzewów sprzyja też zwiększeniu plonów zwłaszcza w drugim roku po cięciu.

Zastosowanie podcinacza znacznie upraszcza najbardziej pracochłonny etap jakim jest cięcie krzewów. Wycinanie zbędnych pędów ze środka krzewu należy wykonać ręcznie.

  • Podcinacz krzewów FORMER Podcinacz mocowany jest z przodu ciągnika rolniczego i napędzany olejem z hydrauliki wewnętrznej ciągnika.
  • Zespól zawieszenia podcinacza do ciągnika, czyli wspornik i słupek z siłownikiem hydraulicznym jest elementem wspólnym z belką herbicydowa TEKLA. Może on być używany zamiennie w obu maszynach – umożliwia to zmniejszenie kosztów przy zakupie dwóch urządzeń.
  • Sposób mocowania podcinacza do ciągnika należy uzgodnić przy zamawianiu urządzenia. Podobnie przy zamawianiu, należy podać wydatek pompy hydraulicznej ciągnika. W przypadku wydatku większego niż 35 l/min należy zastosować regulator przepływu oleju lub zmienić silniki w podcinaczu.
Sposób mocowania Wspornik z przodu, ze wspólnym słupkiem do belki herbicydowej. Kategoria 2
Zespół roboczy ukośnie regulowany Ręcznie-śruba gwintowana
Długość 800 mm
Szerokość robocza 1 800 mm
Wysokość robocza 1 150 mm
Prędkość robocza 1,0 – 3,0 km/h
Wydatek pompy hydraulicznej ciągnika 18-25 l/min.
Masa 110 kg