Maszyny Sadownicze, Ogrodnicze i Rolnicze Producent JAGODA JPS

Otrząsarka do owoców PESTKA

  • Secoueurs de fruits PESTKA

Otrząsarka do owoców PESTKA przeznaczona jest do zbioru wiśni, śliwek, jabłek przemysłowych itp. Otrząsarka agregatowana jest z ciągnikiem rolniczym wyposażonym w TUZ oraz układ hydrauliki zewnętrznej.

Praca otrząsarką polega na uchwyceniu drzewa łapą chwytną i wprowadzeniu go w drgania. Otrząśnięte owoce spadają na rozłożone pod drzewem ekrany (ekrany nie wchodzą w skład wyposażenia standardowego otrząsarki), z których zsypujemy je do skrzynek. Liście należy usunąć przy pomocy dowolnej dmuchawy.

  • Dzięki wykorzystaniu układu hydrauliki zewnętrznej ciągnika, otrząsarka do owoców PESTKA ma dużo prostszą budowę niż podobne urządzenia innych producentów.
  • Dodatkowym atutem PESTKI jest jej elastyczność. W przypadku, gdy pień drzewa ma średnicę większą niż 22 cm szczęki łapy chwytnej urządzenia mogą objąć gałąź, by skutecznie otrząsnąć owoce.
  • Efektywność otrząsania można regulować przez prostą zmianę masy elementów wirujących głowicy otrząsającej.
  • Długość wysięgnika na którym wisi otrząsarka jest regulowana od 1200 do 2000mm, ułatwia to pracę w sadach o różnym rozstawie rzędów.
  • Dzięki możliwości obrotu wysięgnika o 90° w prawo i w lewo, można jednocześnie prowadzić zbiór z dwóch rzędów drzewek. Konieczne są wtedy dwa komplety ekranów i dodatkowe 2 osoby do ich obsługi.

Sprawdz rowiniesz Urządzenie do zbioru wiśni i śliwek GACEK i Otrząsarka do drzew owocowych RS100  

Sposób mocowania (TUZ) Do belki polowej ciągnika. Kat 2
Napęd Hydraulika ciągnika
Wydatek pompy hydraulicznej ciągnika 20 L/Min
Dokładność zbioru ok. 95%
Dokładność zbioru 50 - 220 mm
Wydajność (40-50 drzewek/godz)
Długość robocza / transportowa 3280 mm
Szerokość robocza / transportowa 920 mm
Wysokość robocza / transportowa 1620 mm
Masa 220 Kg
Liczba osób do obsługi 4-5