Maszyny Sadownicze, Ogrodnicze i Rolnicze Producent JAGODA JPS

Kombajn do zbioru aronii ARONIC

  • Kombajn do aronii
    Récolteuse a aronia ARONIC

Kombajn do aronii JAREK 5 produkowany jest w wersji do zbioru aronii pod nazwą ARONIC. Wyposażony jest w jeden otrząsacz o zwiększonej energii drgań i zmienione prowadnice krzewów. Ze względu na większy plon aronii w stosunku do porzeczek, wydajność zbioru aronii jest mniejsza i wynosi 0,08 – 0,2 ha/h.

Zbiór aronii trwa dłużej a dokładność zbioru zależy głównie od wielkości krzewów i prowadzenia plantacji. Nie należy dopuszczać do zbyt silnego rozrostu krzewów, optymalna wysokość krzewu to 1,0 – 1,8 m. Dokładność zbioru dochodzi do 98%, a ilość zanieczyszczeń i uszkodzonych owoców nie przekracza 1%.

  • Kombajn do aronii cechuje wysoka jakość wykonania oraz prosta budowa modułowa. Umożliwia to kompletację maszyny według potrzeb klienta oraz zmianę konfiguracji w późniejszym okresie. Do napędu należy stosować ciągnik sadowniczy z niskimi prędkościami roboczymi. Napęd zespołów roboczych jest w pełni hydrauliczny. WOM ciągnika przez przekładnię napędza pompę hydrauliczną kombajnu.
  • Możliwe konfiguracje, sposoby odbioru owoców i sterowania są takie same jak w przypadku standardowego kombajnu JAREK 5.
Sposób mocowania Zaczep do belki polowej ciągnika. Kategoria 2
Moc ciągnika Min. 22/30 kW/KM
Prędkość robocza 0,6-1,5 km/h
Wydajność 0,08-0,2 ha/h
Szerokość 2 400 mm
Długość 6 100 mm
Wysokość 2 500 mm (bez daszku = 2 000 mm)
Masa 1 850 kg
Obsługa Traktorzysta + jedna osoba